» 
»
 

Ameliyat esnasında uyanan kadın yaşadığı dehşeti anlattı

Kanada’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 44 yaşında bir kadın ameliyat esnasında uyanarak korku filmini andıran saatler yaşadı. İşte detaylar…

The Sun tarafından servis edilen habere göre olay Kanada’da yerel bir hastanede meydana geldi. İddialara göre Donna Penner isimli 44 yaşındaki kadın laparoskopi operasyonu için ameliyat günü aldı. Operasyon için masaya yatan kadın uyutulduktan bir süre sonra kendine geldiğinde doktorun “neşter, lütfen” sesi ile uyandı.

O an itibari ile dehşet dolu anlar yaşamaya başladığını ifade eden kadın, o sesin ardından tarif edilemez bir acı hissettiğini, ancak vücudu uyuşuk olduğu için gözlerini açamadığını, sesini çıkaramadığını, hatta gözyaşlarının bile akmadığını belirtti.

Bir süre sonra yaşadığı heyecanın etkisi ile kalp atışlarının hızlanmasından dolayı kendisine daha fazla oksijen verdiklerini bu kez de boğulma riski ile karşı karşıya kaldığını belirtti. Operasyon sonrasında hayatta kalmayı başaran kadın, aradan 9 yıl geçmesine rağmen hala psikolojik problemler yaşadığını kaydetti.

Operasyonu gerçekleştiren doktor, %0.005 oranında görülebilme ihtimali olan bu durumun kas gevşetici ilaçlar kullanılması sonucu ortaya çıktığını, sezaryen ve kardiyotorasik operasyonlar ve obez hastalarda karşılaşılma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *