» 
»
 

Amerika'da kasırga can aldı:1 ölü, 25 yaralı

Amerika'nın Oklahoma ve Wisconsin eyaletlerinde etkili olan kasırgada 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Wisconsin Acil Harekat Merkezinini duyurduğu bilgilere göre,  etkili olan kasırga sonucunda Chetek şehri yakınlarındaki karavan parkında 1 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. 25 kişinin de yaralandığı kasırganın ardından, daha fazla can kayıbı ve yaralı olup olmadığının da önümüzddki saatlerde netleşeceği gelen haberler arasında. Yaralıların sağlık durumu hakkında bnet bir bilgiye ulaşılamadı.

Barron bölgesinin  yetkili Şerif'i Chris Fitzgerald, bir Amerikan televizyonuna yaptığı röportajda, karavan evlerin bulunduğu parkın enkaza döndüğünü, durumun kontrol altına alınmaya çalışıldığını belirtti. Fitzgerald, şu an a kadar 1 can kaybının kesinleştiğini ancak daha fazla vakaya henüz rastlanmadığını, önmüzdeki saatlerin çok kritik ve önemli olduğunu sözlerine  ekledi.Bir televizyon ajansından alınan helikopter görüntüleri, kasırganın yarattığı enkaz yığınlarını ve hasarın ne denli büyük olduğunu açıkça gözler önüne serdi.

Oklahoma’nın Elk City bölgesinde etkili olan kasırgada da bir kişi hayatını kaybetti. Bölgenin İtfaiye sorumlusu Danny Ringer, yaptığı açıklamada, 1 kişinin öldüğünü, 40 evin ciddi şekilde hasar gördüğünü, yaklaşık 70 evin de kullanılamaz hale geldiğini açıklarken halkın aldığı haberleri kendilerine mutlaka ihbar etmeleri isteğinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *