» 
 

Amerikalı ünlü aktör Sam Shepard hayatını kaybetti

Hollywood’un başarılı isimlerinden Amerikalı oyuncu ve yazar Sam Shepard, Kentucky'de bulunan evinde 77 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Amerika’nın yetiştirdiği önemli simlerde usta aktör ve izlenme rekorları kıran oyunların yazarı Sam Shepard yaşamını yitirdi. Ailesi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, 77 yaşında olan sanatçının tıpta Amiyotrofik Lateral Skleroz (ALS) olarak adlandırılan hastalığına bağlı komplikasyonlar yaşaması sebebiyle hayata gözlerini yumduğunu açıkladı. Shepard, 1979 senesinde kaleme aldığı Buried Child adlı oyunla Pulitzer Drama Ödülü'nü kazanmıştı.

1943 yılında Illinois’de dünyaya gözlerini açan ve California’da bulunan bir çiftlikte büyüyen Shepard’ın küçük yaşlardaki en bilinen özelliği çok konuşmasıydı. Yazarlık kariyerinde 44 tiyatro oyunu kaleme alan sanatçı, birçok roman, anı ve kısa öyküye de imza atmıştır.

1979 yılında kaleme aldığı oyunla Pulitzer ödülüne laik görülen Shepard, 1983 yılında ‘Boşluktaki Kahramanlar’ adlı filmde hayat verdiği pilot Chuck Yeager rolüyle Oscar’a aday gösterilmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *