» 
»
 

Amsterdam’da Müslüman okuluna silahlı saldırı

Hollanda’ya bağlı Amsterdam kentinde yarıyıl tatilinde olan bir okula silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı gerçekleştirilen okulda Müslüman öğrencilerin okumakta olduğu öğrenildi…

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre saldırı Amsterdam’da bulunan ve kentinde Müslüman öğrencilerim eğitim gördüğü bir okula gerçekleştirildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda yarıyıl tatilinde olan As-Siddieq İslam Okulunun duvarına 8 mermi isabet ettiği, ancak okulun yarıyıl tatilinde olması dolayısı ile saldırının okulun açıldığı gün fark edildiği kaydedildi.

Bölgede yapılan görev yapan polis memurları tarafından yapılan açıklamalarda da, saldırıyı kimin düzenlediğinin henüz belirlenemediği, ancak kurşunlamanın yılbaşı gecesinde heyecan yaşamak isteyen kişiler tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği belirtildi.

Öğrenci velilerinden birinin yerel gazetecilere yaptığı açıklamada, okul binasında 8 mermi deliği bulunduğunu ve öğrenci velileri ve öğretmenlerin artık kendilerini güvende hissetmediklerini ifade etti.


HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *