Anadolu Ateşi dans okulları dünyaya yayılacak

Genel Sanat Yönetmeni ve kurucusu olduğu Anadolu Ateşi dans okulları ile dünyaya yayılmayı hedeflediklerini belirten Erdoğan, bu konuda teklifler aldığını ifade etti.

Yurt dışında dans okulları açılması yönünde aldıkları teklifler olduğunu belirten Anadolu Ateşi Dans Topluluğu kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, kendisinin de böyle bir hayali olduğunu dile getirdi. Bale ve modern dansları sentezleyerek dünyanın dört bir yanında gösteriler yapan Anadolu Ateşi'nin bu kapsamda 120 dansçının 3 bin halk dansı figürünü kusursuz olarak sunmak amacıyla kış boyu çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Erdoğan, grup üyelerinin Anadolu ritimlerinin notasyonu konulu teorik dersler aldığını da belirtti.

Mayıs ayı süresince Antalya'da sahneyecekleri Anadolu Ateşi'nin Haziran itibariyle Troya ve Anadolu ateşi olarak birlikte devam edeceğini kaydeden Erdoğan, iki gösteride de kareografiler olduğunu ve yeni teknikler kullandıklarını ifade etti. Erdoğan " Uçuş sistemleri ve hidrolik sistemle giriş sahnemizi yeniledik. Yeni Roman dansları, savaş dansları ekledik. Yeni dekor ve müzik katkıları oldu. Troya'da bir parça daha Yunan müziklerinden katkı yaptık. Yerli müziklerimizi de biraz daha otantikleştirdik." ifadelerini kullandı.

Latin Amerika'da yaz dönemi gösterileri olacağını, Ürdün ve Mısır projeleri de bulunduğunu kaydeden Erdoğan, Rusya'daki turnelerinin 20 Haziran -28 Ağustos arasında yapılacağı bilgisini paylaştı. Antalya, Ankara, Gaziantep, İstanbul ve Bursa'da okulları bulunduğunu, gelecek yıl okulların 17'ye çıkacağını bildiren Erdoğan, bu okullarda 1800 öğrencinin yer aldığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *