Anadolu Üniversitesi AÖF vize final sınav tarihleri belli oldu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF öğrencilerinin merakla beklediği AÖF sınav tarihleri belli oldu. Milyonlarca öğrencinin beklediği sınavlar ne zaman? Sınavda hangi belgeler gerekli? Sınavlar nasıl değerlendirilir? Detaylar haberimizde..

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav tarihleri açıklandı. 23 Ekim Cuma günü akşamı sona eren AÖF kayıt yenileme işlemlerinin ardından öğrenciler için sınavlar güz dönemi vize sınav tarihleri 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde, final sınavları ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. AÜ bahar döneminde ise vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde yapılırken bahar dönemi final sınavları 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Eğer tek dersten sınaca girecekseniz AÖF tek ders sınav tarihi 2015-2016 dönemi için 16 Temmuz 2016 oaral belirlendi.

AÖF sınav giriş belgeleri de şu şekilde açıklandı. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi, fotoğraflı ve onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport). Bu iki belgeyi mutlaka yanınızda bulundurun. Aksi halde sınava alınmama riski ile karşı karşıyasınız demektir. Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatinde sınava girmek zorundalar. Sınava gireceğiniz binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görün ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunun.

AÖF sınavları değerlendirme kriterleri

AÖF ders geçme sistemi ve sınav değerlendirmesi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiyle hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağlı Değerlendirme Esasları’na göre belirlenir. AÖF sınavlarında soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. AÖF sınavları değerlendirilirken yanlış cevaplardan puan düşürülmez. Bu yüzden boş soru bırakmayın. Yanlışlar doğruları götürmez. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, (A), (A,B) veya (A,B,C,D) olmak üzere kitapçık türleri kullanılabilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *