» 
»
 

Anadolu'da kar yağışları başlıyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklıklarının düşmesinin ardından Erzurum ve Ardahan'da kar yağışları etkisini gösterdi.

Doğu Anadolu Bölgesi genelinde havaların giderek soğumasının ardından hava sıcaklıklarının 1 derecenin altına düşmesi ile Ardahan'da ve hava sıcaklıklarının en az 5 dereceyi görmesi ile Erzurum'da kar yağışları başladı. Erzurum'da dün akşam il genelinde başlayan ve gece saatlerine doğru etkisini artıran kar yağışı, ilin yüksek kesimlerinde yer yer tipi olarak görüldü. Erzurum'un merkezinde de kar yağışının etkisini artırması ile araçların üstleri, binaların çatıları ve kentin yüksek kesimleri kara büründü. Yüksek kesimlerinde sisin de etkili olduğu diğer bir bölge ise Ardahan oldu. Ardahan'da Kasım'ın ilk saatlerine kar yağışı ile başladı. öte yandan kar yağışının gece boyunca devam etmiş olsa sabah saatlerinde ulaşımda aksamalar yaşanmadı. Erzurum ve Ardahan'da kar yağışlarının ara ara devam ettiği belirtildi.

Öte yandan Bursa'ya da kar uyarısı yapıldı. Hem sisli hem de karlı bir havanın hakim olacağı Bursa da soğuk hava dalgasından dolayı mevsimin ilk karının yaşacağına dikkat çekildi. Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgasından dolayı bu akşamdan itibaren Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. İç Anadolu'nun kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar yağması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde de kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *