» 
 

Anadolu'ya kadın girişimci eli uzanacak!

Girişimci İş Kadınları Destekleme Derneği ANGİKAD, hedef büyüttü. 10 Mayıs Salı günü yapılacak genel kurulda, başkan adayı olan Ödüllü Girişimci Göknur Atalay, projeleriyle ulusal ve uluslararası tecrübelerini tüm Anadolu’ya taşımaya hazırlanıyor.

Atalay, “Öncelikle, devlet ile kadın girişimci arasında kurumsal köprüler oluşturacağız, sonra ise Anadolu’daki tüm kadın girişimcileri küresel dünya ile buluşturacağız” dedi.

Yıllardır tüm enerji santrallerine danışmanlık hizmeti veren ve bu alanda anahtar teslimi işler yapan bir firmanın sahibi olan Göknur Atalay, ANGİKAD, başkan adaylığına karar verdikten sonra, ekibiyle bir dizi proje hazırladı. Bunların başında;  Anadolu’daki tüm kadın girişimciler için her türlü desteği veren ve devlet tarafından verilen desteklerle ilgili yol gösterici görevi gören bir ‘köprü örgüt’ oluşturmak geliyor.

“Potansiyel çok büyük, yeter ki sistem kuralım”
ANGİKAD’ın misyonunu genişletmek gerektiğini ifade eden Atalay, yönetime aday arkadaşlarıyla birlikte, seçime hazırlanırken; öncelikle girişimcilerin içinde bulundukları zorlukları ve sorunları ayrıntılarıyla tespit ettiklerini, sonra da, bunlarla ilgili bir dizi proje hazırladıklarını söyledi. Hem kadın hem girişimci olmanın ülke ekonomisine ve sosyolojisine çok artı değer katacağına inandıklarını ifade eden Atalay, projeleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Biz elbirliği ve güç birliğine inanıyoruz. Yani kadın dayanışmasının gücüne inanırken, cins ayırt etmeden, diğer örgütlerle bir sinerji kurmanın da gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bunun için öncelikle, kadın girişimci sayısının artırılması gerekiyor. Bizim amacımız sadece Ankara’daki kadın girişimcilere destek olmak değil. Tüm Anadolu’daki kadın girişimcileri de bu çatı altında toplamak ve kadınların sesini çok daha güçlü bir şekilde duyurmak… Projelerimizle, kadın girişimcilerimizin, verilen teşviklere daha kolay ulaşmalarını sağlayacağız, ara eleman sorunuyla karşı karşıya kalan, girişimcilerimizin bu sorununu hızla çözeceğiz, bir kişi başardıysa, herkesin başarabileceğini onlara anlatıp, cesaretlendireceğiz, her türlü teknik bilgi desteği sağlayıp, yüreklenmelerini sağlayacağız, aynı zamanda, girişimlerinin takipçisi olacağız.

Anadolu’da bu sinerjiyi yakaladıktan sonra, kadınlarımızı küresel dünya ile buluşturacağız. Biz kadın girişimci potansiyelinin çok büyük olduğuna inanıyoruz. Yeter ki, bu potansiyeli harekete geçirecek, sistemler kurabilelim. Gerek devlet ve girişimci arasında gerekse diğer sivil toplum kuruluşları ile ANGİKAD arasında kurumsal bir köprü olacağız. Yol göstericilikle, istihdamla, teknik destek ve ofis destekleriyle ilgili projelerimizle, enerjimizin tüm kadınlara iyi geleceğine inanıyorum”

Dünyanın bütün ülkelerinde iş yapıyor
Enerji sektöründe faaliyet gösteren Göknur Atalay, 2014 yılında ‘Yılın Kadın Girişimcisi’ seçildi. Bugüne kadar, gerek enerji gerekse kadın girişimcilik konusunda tüm dünyada, Türkiye’yi temsil eden Atalay, ABD, Avrupa, Ortadoğu ve Bağımsız Türk Cumhuriyetleri’nde iş yapıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *