» 
»
 

Anamur'da yaşanan hortum felaketi seraları yıktı

Kuzey kesimlerde kar yağışı şeklinde etkisini gösteren kar yağışı, güneydeki şehirler arasında bulunan Mersin'in Anamur ilçesinde fırtına ve hortum olarak hissettirdi. Yaşanan hortum felaketi sonrasında bölgedeki bazı sera alanlarında büyük hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz akşam saat 19.00 sıralarında Mersin'e bağlı Anamur Ören Mahallesi Karatefek mevkiinde ve Anamur Kızılaliler Mahallesi'nde bölgeyi etkisi altına alan şiddetli yağmur sonrasında hortum felaketi yaşandı. Hortum sebebi ile bölgede bulunan muz seralarında ve bazı evlerde maddi zarar meydana geldi.

Bölge yetkilileri tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamalarda, hortum felaketi sonrasında ağaçların köklerinden sökülerek devrildiği, elektrik tellerinin koptuğu, çiftçiler tarafından oluşturulan seraların yıkıldığı belirtilirken, bölgedeki hasarın boyutunun ise sabah saatlerinde gün yüzüne çıktığı ifade edildi.

Bölgede geçimini çiftçilik yaparak sağlayan vatandaşlar yaşanan felaket nedeni ile büyük üzüntü yaşadıklarını dile getirirken, çiftçilere destek verebilmek adına bölge yetkilileri hasar tespit çalışmasına başladı. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *