Android kullanıcıların dikkatine! Virüs hızla yayılıyor

Play Store'de geride bıraktığımız hafta keşfedilen zararlı bir uygulamada virüs tespit edildi ve bu virüsün yaklaşık 21 milyon Android cihaza bulaştığı belirtiliyor. Detaylar haberde...

Android dünyası yeniden büyük bir güvenlik açığı ile tehdit altında. Bu cihazların en kötü yanlarından biri olan güvenlik problemleri bir türlü kapatılamadı. Ne yazık ki, Google'ın cihazlara güvenlik yaması göndermesi de Android cihazları koruma altına almadı.

Her ne kadar Google güvenlik önlemlerini artırsa da, güvenlik açığı sürüyor. Play Store'daki duvar kağıdı uygulamaları ile yaklaşık 21 milyon Android kullanıcısına virüsün bulaştığı öğrenildi. Bu açığı ise Check Point siber güvenlik hizmetleri şirketi ortaya çıkardı. Bu uygulama Google'ın güvenlik duvarlarını, anlamsız kodlar gibi görünerek aştı ve zararsız olarak sınıflandırıldı.

Uygulama cihaza indirildiğinde arka planla ücretli servislere üye oluyor. Ardından ise kullanıcıların faturalarına yansıyor. Bu zararlı uygulamadaki virüs sayesinde hackerların aylık ortalama 250 bin dolardan fazla para kazandırdığı iddia ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *