Android N ismi belirlendi! Nugat olduğu resmen açıklandı

Android N cihazındaki N harfinin ne anlama geldiği büyük merak konusu olmuşken sonunda resmen açıklandı. Android Nutella esprilerinin havada uçuştuğu sırada Nugat açıklaması gecikmedi. Android N'nin özellikleri neler?İşte detaylar...

Yeni Android cihazın kesin ismi sonunda belirlendi. Android N'nin Nutella anlamına geldiği söylentileri ile çalkalanmasının ardından Google'ın Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamasına göre N harfi Nugat'ı temsil ediyor. Yani beklenen yeni android cihaz Andoid Nugat! Yeni nesil akıllı cihazın tanıtımıa çıkış tarihine çok az bir zaman kala Android N sürümünün isminin resmen Android Nugat olduğu açıklaması meraklılarının merakını gidermiş oldu.

Android 7.0 sürümü ile karşımıza çıkacak olan Android Nugat'daki bazı özelliklere bakacak olursak, menüdeki ayarlar bölümünde alt menü başlıkları oldukça kısa bilgilerle doldurulmuş. Ayarlar bölümünün sol üst kısmında ise menünün ikonu, bildirimler ve seslser sekmesi ayrı bir başlıkta yer alıyor. Bildirim çubuğunun genişletildiği yeni sürümde mesajlara anında cevap verme özelliği de bulunuyor.

Video penceresinin ekran üzerinde süzüldüğü, tasarruf modunun olması da kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. Ayrıca Java 8 desteği bulunan Android N'de numara engelleme, hızlı başlatma gibi özellikler de yer alacak.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *