Android telefonlara Google sohbet uygulaması Jibe geliyor

Google tarafından geliştirilen ve tüm Android telefonlarda kullanılması beklenen Jibe sohbet platformu WhatsApp için büyük bir rakip olmaya hazırlanıyor. Whatsapp gibi sohbet uygulamalarına ve SMS’e büyük darbe Google’dan geliyor.

Android telefonlara sohbet uygulaması geliştiren Google yeni uygulaması Jibe ile büyük bir atak yapması bekleniyor. Başta Whatsapp olmak üzere pek çok mesajlaşma uygulamasına rakip olacak olan Google Jibe, temel mesajlaşma uygulaması olarak Android telefonlarda kurulu olarak gelecek.

Bu sabah duyurulan yeni Google uygulaması Jibe ile mesajlaşma hizmeti verecek olan Google, özellikle dünya çapında büyük kitleye sahip WhatApp uygulamasına büyük bir darbe indirecek. SMS (Short Message Service) zaten mobil telefon kullanıcıları tarafından unutulmuşken, şimdi de WhatsApp tahtından olacak gibi görünüyor. Kısa mesajlara göre daha eğlenceli ve komplike mesajlaşma imkanı sunan mesajlaşma servislerine Google da dahil oluyor.

RCS’ye uygun ne demek?
Mesajlaşırken fotoğraf ve video gibi dosyaları gönderebilme ve grup olarak konuşmayı sağlayabilen RCS’ye uygunluk, aslında WhatsApp’ın çalışma stili diyebiliriz. Akıllı Android telefonlarınızda SMS hizmetinin WhatsApp şekliden olması gibi bir anlama geliyor. Adı Jibe olacak olan bu yeni platform, Android cihazlarında kurulu olarak gelecek ve GSM operatörleri tarafından desteklenecek. Bir çeşit Apple, iPhone telefonların iMessage sistemi gibi diyebiliriz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *