» 
»
 

Ankara 17 Şubat katliamının faili ölü olarak ele geçirildi

Başkent Ankara'da 17 Şubat günü askeri servis aracına bomba yüklü araç ile saldırı düzenleyen ve ortalığı kan gölüne bulayan katliamının faili, Diyarbakır Lice'de ölü olarak ele geçirildi.

Ankara Çankaya'da 17 Şubat günü Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait olan askeri aracın geçisi sırasında terör örgütü üyelerinin bomba yüklü araç ile gerçekleştirdikleri ve ortalığı kan gölüne çevirdikleri hain saldırının faili, Diyarbakır'ın Lice kırsalında güvenlik güçleri tarafından ölü olarak ele geçirildi.

Oparasyonların devam ettiği Diyarbakır Lice'de 24 tabur Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı idaresinde olarak bölgede ve bölge civarlarında Bayrak-14 Şehit  Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Operasyonu devam etmektedir. Düzenlenen operasyonlarda güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Ankara Çankaya Merasim Sokak'ta 17 Şubat tarihinde düzenlenen hain saldırının faili "Şirin" kod adı olan terör örgütü YPG bağlantılı Mehmet Şirin Kocakaya etkisiz hale getirildi ve ölü olarak ele geçirildi.

17 Şubat tarihinde Ankara Çankaya'da İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim sokak'ta korkunç olay meydana geldi. Meydana gelen olayda, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın ve Genelkurmay Başkanlığı'nın ayrıca askeri lojmanlarında civarda bulunduğu bölgede, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait personel taşıyan askeri aracın geçişi esnasında, terör örgütü YPG ile bağlantısı olan Salih Neccar isimli kişinin bomba yüklü araç ile saldırı düzenlediği ve saldırıda 29 kişi öldü, 61 kişi yaralandı.

Fail Salih Neccar'ın, bombalama eylemini gerçekleştirmeden önce kayıtlarda tespit edilen terör örgütü üyesi olan Mehmet Şirin Kocakaya ise Diyarbakır'ın Lice kırsalında düzenlenen müşterek operasyonlar kapsamında güvenlik güçleri tarafından ölü olarak ele geçirildiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *