» 
»
 

Ankara Adliyesi'nde ve Etimesgut Zırhlı Birlikler'de hareketlilik

Darbe girişimlerini planlayan darbeci generallerin getirilmiş oldukları Ankara Adliyesi önünden bir süre silah sesleri duyuldu. Etimesgut Zırhlı Birlikler'de ise kalkışma yapılacağı haberinin ardından kamyonlar birlik kapılarının önünü kapladı.

Engellenen darbe girişimleri soruşturmasında Ankara Adliyesi'ne getirilen 27 generalin ve amiralin soruşturmaları devam ederken adliyede bir anda panik yaratacak bir olay yaşandı. Meydana gelen olayda silahlı olarak adliye önünde bulunan bir kişi havaya ateş açtı. Ekipler bir anda harekete geçerek, Ankara Adliyesi önüne geldiler.

Olay yerine gelen özel harekat timleri zırhlı aracı ile yolu kesti ve bazı sürücüler durdurulunca özel harekat timleri silahlı olan şahsı gözaltına aldılar. Silahlı olan kişinin eyleminin, eşi ile boşanma davasından dolayı olduğu ve diğer hiçbir olay ile bir alakası olmadığı belirtildi.

Alınan son dakika haberlerine göre, sosyal medyada hızla yayılan Ankara'daki Etimesgut'ta yer alan Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'ndaki askerlerin kalkışma yapılacağı duyuruldu. Haberi alan vatandaşlar zırhlı birliklerin önüne etten duvar örerken, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan onlarca kamyon ise birlik kapıları önüne çekildiler.

Zırhlı Birlikler alt geçidi vatandaşlar ile kapatıldı. Zırhlı Birlikler'deki askerler, birlik önünde kamyonları ve vatandaşları görünce Türk Bayrağı'nı birlik kapısına asarak böyle bir girişimin, ayaklanmanın veya kalkışmanın yapılmayacağının mesajını verdiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *