» 
»
 

Ankara-Afyonkarahisar arası yoğun kar nedeniyle ulaşıma kapandı

Yoğun kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle Afyonkarahisar-Ankara karayolunda ulaşım olumsuz etkilendi. Köroğlu Beli mevkiinde görüş mesafesi düştü, ulaşım sağlanamıyor.

Soğuk hava ile birlikte tipinin etkili olduğu Afyonkarahisar ve çevresinde yaşam olumsuz etkilenirken, ulaşımda da sıkıntılar yaşanıyor. Afyonkarahisar-Ankara karayolunun 40. kilometresinde Köroğlu Beli mevkiinde yoğun kar yağışı ile birlikte görülen şiddetli tipi, görüş mesafesini oldukça düşürdü ve ulaşım durma noktasında.

Dün akşam başlayan kar yağışının etkisini arttırması nedeniyle Afyonkarahisar'ı Ankara, Antalya, İzmir, Uşak ve Kütahya'ya bağlayan yollarda ulaşım aksıyor. Ankara yönünden gelen araçlar Bayat ilçesinde bekletilirken, Afyonkarahisar yönünden gelen araçlar İscehisar'da yolun açılmasını bekliyor.

Afyonkarahisar Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden otobüslerin çıkışlarına da izin verilmiyor ve Ankara yönüne gidecek otobüs seferleri de iptal edildi. Afyonkarahisar-Ankara yolunda ulaşım, kar ve tipinin etkisini kaybetmesi sonrasında tekrar açılacak.

Bolu Dağı'nda da akşam saatlerinde başlayan yağış etkisini arttırdı ve bu yolu kullanacak sürücüler uyarıldı. Bolu Dağı D-100 karayolu ve TEM Otoyolu mevkiilerinde tuzlama çalışmaları devam ederken, sürücüler hız yapmamaları konusunda ışıklı levhalarla uyarıldı. Meteoroloji, yağışların cuma günü de devam edeceğini belirtti.

Aydın'da da köy yolları ulaşıma kapandı. Bozdoğan ilçesi'nde yoğun kar yağışı nedeniyle Yatağan-Muğla karayolu ile 20 civarında köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Bazı bölgelerde 20 santimetreye ulaşan kar nedeniyle çok sayıda aracın yollarda kaldığı öğrenilirken belediyenin kriz masası oluşturduğu ve ekiplerin kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptığı öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *