» 
»
 

Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde 18-21 Mayıs'ta çiftlik kuruluyor

Atatürk Kültür Merkezi'nde kurulacak olan çiftlik sayesinde çobanlığın önemi, kırsaldaki üretim 18-21 Mayıs arasında 4 gün boyunca ziyaretçilere yansıtılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ana sponsorluğunda Atatürk Kültür Merkezi'nde 4 günlüğüne kurulacak olan çiftlik, Anadolu Yetiştiriciler, Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı kapsamında inşa edilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı yaptığı açıklamada, ilk defa tarihi bir meslek olan çobanlık ve üreticilik ile ilgili bir fuar düzenlendiği belirtildi. 17-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda Türkiye'nin her yerinden üreticiler Ankara'da buluşacak. Daire başkanlığı himyesinde düzenlenen fuarda hem hayvansal hem de tarımsal üretim çalışanları Atatürk Kültür Merkezi'nde bir araya gelecek.

Fuarın ana temasını üretimi gerçekleştiren çiftçi ve yetiştiriciler olduğunu belirten Daire Başkanı Özgür Güven, bu alanda Türkiye'de düzenlenen ilk fuar olmasına işaret ederek vatandaşlarla üretici ve yetiştiricilerin bir araya gelmesinin önemine değindi. Milli Tarım Politikası açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Çobanlığın felsefesini, psikolojisini anlamayan insan yönetemez' sözlerini hatırlatan Güven, kendilerinin de buradan yola çıktıklarını ve çobanlığın önemini bu fuar sayesinde vatandaşlara anlatmayı istediklerini dile getirdi.

Anadolu Yetiştiriciler, Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı kapsamında küçükbaş hayvan, büyükbaş hayvan, arıların olduğu bir çiftlik kurulacak ve 4 gün boyunca üretici ile tüketii Atatürk Kültür Merkezinde bir araya gelecek. Modern uygulamalar ve yeniliklere tanık olacak olan tüketiciler aynı zamanda üretim süreçlerini de izleme imkanı bulacak. Güven, "Yediğimiz etin, içtiğimiz sütün, giydiğimiz yünün hangi zahmetlerle üretildiğini görecek, hem bu ürünlerin hem de üreticimizin değerinin daha çok farkına varacağız." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *