» 
»
 

Ankara Emniyeti bayram tatilinde tedbiri elden bırakmayacak

Ankara İl Emniyet Müdürlüğünden açıklama geldi. Ramazan bayramı tatilinde tedbir elden bırakılmayacak ve trafik önlemleri alınacak. Trafiğin daha güvenli hale gelmesi için yol çalışmalarına bir süre ara verilecek. İşte detaylar...

Ankara Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şubesi'nden önümüzdeki hafta Ramazan Bayramı tatilinde alınacak trafik tedbirleri konusunda açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda, Ramazan Bayramı süresince Başkent Ankara'da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü halkın güvenliğini sağlamak amacı ile Karayolları Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte koordineli bir şekilde yürütülen yol onarım çalışmalarına bir süreliğine ara verileceği bildirildi.

Ramazan bayramı tatilinde vatandaşların ve sürücülerin güvenli olarak seyehat edebilmeleri ve trafik yoğunluğunun da artacağından dolayı yol çalışmalarına bir süreliğine ara verileceği açıklandı. Ramazan Bayramı tatili süresince, 1 Haziran ile 10 Haziran tarihleri aralığında Ankara İli Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü vatandaşların daha güvenli bir şekilde yolculuk edebilmeleri için Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın birlikte yürüttüğü yol yapım ve onarım çalışmalarına ara verilecek. Yol yapımı devam eden yol çalışmalarında ise vatandaşların uyarı levhalarına dikkat etmeleri gerektikleri vurgulandı.

Ramazan Bayramı tatilinde 1-10 Haziran tarihleri arasında Samsun yolu Çalışkanlar, Gökçeyurt, Ortaköy, Maliye Noktası kavşaklarında ve Konya yolu TŞOF kavşağı bariyerler ile kapatılarak yol bu noktalarda transit olarak verilecek bu nedenle trafiğe çıkacakların dikkatli olmaları gerekmektedir. Bayram tatilinde trafik yoğunluğunun daha da artacağından dolayı bayram tatilinde 1 Haziran 2016 tarihinden 10 Haziran 2016 tarihine kadar Ankara Samsun yolunu kullanarak Kayseri'ye gidecek sürücülerin diğer bir seçenek olarak Ankara-Gölbaşı-Bala-Kaman-Kırşehir-Kayseri güzergahlarını kullanmaları öneriliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *