» 
»
 

Ankara Garı önünde polise taşlı saldırı

Geçtiğimiz yıl Ankara Garı önünde bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen saldırının yıl dönümünde Talatpaşa Bulvarı'ndan Ankara Garı'na üst araması yaptırmak istemeyen bir gruba polis müdahalede bulundu.

Ankara Garı önünde geçen sene gerçekleşen saldırının üzerinden bir sene geçmesinin ardından saldırının gerçekleştiği alana karanfil bırakmak isteyen gruba polis polisin üst arama uyarısında bulunmasının ardınadan uyarıya aldırış etmedi. Üst araması yaptırmak istemeyen eylemciler, kendilerine uyarıda bulunan polislere taş ve sopalar ile saldırdı. Saldırgan gruba polis TOMA ve biber gazı ile müdahalede bulundu.

Öte yandan yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği Ankara Garı önünde yaşamını yitirenler için anma töreni düzenlendi. Ankara Valisi Ercan Topaca ve beraberinde çok sayıda kamu yöneticisi, Ankara Garı kavşağına gelerek saldırının gerçekleştiği yere onlarca karanfil bıraktılar. Vali Topaca'nın yaptığı konuşmada, Ankara Garı'nda hayatını kaybedenler ile Şemdinli'de Durak Jandarma Karakolu önünde bulunan kontrol noktasında olan terör saldırısında şehit olan asker ve sivil vatandaşların da rahmetle andığını dile getirdi.

Devlet olarak terörün üstesinden gelmek için tedbirlerin alındığı ve terörün evrensel bir sorun olduğunu dile getiren Vali Topaca, yaşanan bu acıyı vatandaşların anmak isteyebileceklerini, buna imkan sağlamak amacı ile de sembolik anlamda anma töreni yapnmak isteyenlere küçük gruplar halinde izin verildiğini onun haricinde bir programın söz konusu olmadığını ifade etti. Anma töreninin yapıldığı Ankara Garı kavşağında ciddi güvenlik önlemleri alındı. Kenkin nişancılar yüksek noktalarda bekledi ve polis helikopteri de havadan destek sağladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *