» 
»
 

Ankara-İstanbul hava durumu! Sağanak yağış geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre Ankara bugün az ve ara ara parçalı bulutlu bir gün geçirecek. İstanbul ise parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra ise yerel kesimlerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Peki, yurt genelinde bugün hava nasıl olacak? Hava kaç derece olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, yurdun kuzey ve batı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Gece saatlerinden itibaren ise Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale ve İstanbul'un batı çevrelerinde, Balıkesir'in kuzey ve batı kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diğer kesimler ise az bulutlu ve açık olarak geçmesi tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları kuzey kesimlered 1 ile 4 derece artarken, diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgâr, genellikle kuzey, iç, güney ve batı yönlerinden hafif ve ara sıra orta kuvvette esecek. Gece saatlerinden itibaren ise kuzeybatı kesimlerinde kuvvetli rüzgâr esmesi bekleniyor. Ankara'da hava durumu ise bugün günün en yüksek sıcaklıları 25 derece olarak hissedilecek. Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde ise yer yer puslu bir hava bekliyor olacak.

Hava durumu İstanbul'da parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu ve gece saatlerinden sonra batı çevrelerinde yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İstanbul'da günün en yüksek sıcaklığı ise 24 derece olacak. İzmir 27 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Adana 31 derece az bulutlu ve açık olacak. Bursa 26 derece parçalı ve az buluylu, zamanla çok bulutlu ve sabahın erken saatlerinde yer yer puslu olacak.

Antalya 27 derece az bulutlu ve açık, Samsun 23 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde puslu olacak. Trabzon 23 derece parçalı ve çok bulutlu olacak. Erzurum 23 derece az bulutlu ve açık zamanla çok bulutlu ve Diyarbakır 31 derece az bulutlu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *