» 
»
 

Ankara, İstanbul ve 23 il için sağanak yağmur uyarısı!

Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de hafta başından itibaren aralıklarla devam eden gök gürültülü sağanak yağışların etkisin artarak Ankara ve İstanbul dahil 23 ilde görüleceği bildirilmiştir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalara göre yağışların, bu gece saatlerinden sonra etkisini artırarak Bilecik, Bolu ve Bartın illeri ile Ankara'nın ve Çankırı'nın batı ilçelerinde, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması beklenilmektedir. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yağış esnasında kuvvetli rüzgar, dolu yağışı, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapılmıştır.

Yağmur İstanbul’un  Anadolu yakasında da etkili olacaktır.

Marmara Bölgesi’nde akşam ve gece saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik çevreleri ve İstanbul’un Anadolu Yakası ile zamanla bölge genelinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Birçok İlde sağanak beklenmektedir.

Batı Karadeniz, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya ve Artvin çevreleri ile Isparta'nın doğu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimleri ile bu akşam saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *