» 
»
 

Ankara-İzmir arası 3.5 saate iniyor

Başbakan Binali Yıldırım Ankara-İzmir arası hızlı tren hattı ile 3.5 saate düşecek diyerek ulaşımda koydukları hedefleri bir bir yerine getirdiklerini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de konuştu. 101 dev eserin açılışı için İzmir'e giden Yıldırım burada Ankara ile İzmir arasına yapılacak hızlı tren hattıyla ilgili de müjdeyi verdi. Başbakan Binali Yıldırım Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolu projesi temel atma törenine katıldı. İzmir'e gelecek hizmetler ile ilgili bilgiler aktaran Yıldırım temeli atılan otoyolun 76 kilometre olduğunu söyledi. 1.5 milyar bedelle yapımına başlanan otoyolu için kaymak gibi yollar yapıyoruz. Gaza dibine kadar basmak yok. Kurallara uyacağız dedi. İzmir'deki temaslarını sürdüren Binali Yıldırım Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın toplam değeri 1 milyar 800 milyon lira olan 101 projenin açılış törenine de katıldı.

Bir günde tutarları 4 milyar tutan toplam 3 iş yaptık. İzmir bunu hakediyor. İktidara geldiğimiz ilk günden bugüne kadar 320 milyar lira yatırım yapmışız. Türkiyeyi hem doğu, hem batı, kuzey ve güney yollarıyla donattık. Yolları bölüyoruz ama Türkiyeyi böldürmeyeceğiz. Bayrağımızı indirtmeyiz, ezanları dindirtmeyiz dedi. Dünya da hiçbir proje yapılmıyorken biz dünyanın en geniş köprüsünü inşa ediyoruz diyen Yıldırım Sultan Selim Köprüsü dünyanın en büyük 3. köprüsü olacaktır dedi. İzmir hainleri bilir. Hainlere ne yapacağını da bilir diyen Yıldırım İzmir bayrağına ve devletine her zaman sahip çıkar şeklinde konuştu.

İzmir en güzel cevabı 16 Nisan'da verecek diyen Binali Yıldırım İzmir-Ankara arasında kurulacak hızlı tren hakkında da konuştu. İzmir'e ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getiren binali Yıldırım. Ankara-İzmir hızlı treni yapacağız. Afyon ve Uşak hızlı trene kavuşuyor. Çanakkale'ye dünyanın en uzun köprüsünü inşa edeceğiz. şeklinde görüşlerini belirtti. İş konusuna da değinen Binali Yıldırım Çandarlı Limanı projesi bittiğinde ise 10 binden fazla İzmirli'nin oradan ekmek yiyeceğini belirtti. Bu projemiz de yap-işlet-devret modeliyle çalışıyor dedi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *