» 
»
 

Ankara Küçükesat'ta doğalgaz patlaması: 3 kişi hafif yaralandı

Çankaya ilçesi Küçükesat mahallesinde bir binada meydana gelen patlama sonucu 3 kişinin yaralandığı öğrenilirken patlamanın sebebi hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Başkent Ankara'nın Çankaya ilçesi Küçükesat Mahallesi Başçavuş sokaktaki patlamanın, bir apartmanda doğalgaz sıkışması ya da tüpten kaynaklı olarak meydana geldiği değerlendiriliyor. Patlama sonucunda binada hasar oluşurken, 3 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Ankara'da meydana gelen patlama sonrasında olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken, yaralıların Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındığı bildirildi. Polis ekipleri patlamanın meydana geldiği bina çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Naci Ağbal açıklama yaptı

Patlamayla ilgili olarak bir açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, enkaz altında kimsenin bulunmadığını, Küçükesat'taki patlama sebebini ise doğalgaz sıkışması olarak açıkladı.

Ankara Valisi Ercan Topaca'dan konuya ilişkin bilgi aldığını belirten Ağbal, hafif yaralı 3 kişinin hastaneye kaldırıldığını belirtti. Ağbal bina çevresinde başka bölgelerde çökme meydana gelmesine karşı gereken tedbirlerin alındığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *