» 
»
 

Ankara merkezli FETÖ operasyonunda 98 kişi gözaltına alındı!

Ankara merkezli FETÖ operasyonları aralıksız devam ediyor. Yapılan Operasyonlarda FETÖ bağlantılı eğitim kurumlarından 98 kişi göz altına alındı

FETÖ operasyonlarında nefes aldırılmıyor. Aralıksız süren operasyonlar sonucu 98 kişi gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu'nun organize ettiği soruşturma kapsamında birçok kişi gözaltına alınırken, özellikle Atlantik Eğitim A.Ş'ye ait kapatılan okullarda çalışanlar yakın takibe alınmıştı. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kullandığı şifreli haberleşme programı Bylock kullandığı tespit edilenler ise incelemeye alınmıştı.

Yapılan eş zamanlı operasyonlarda bu kurumlarda görevli genel müdür, genel müdür yardımcısı, müdür, müdür yardımcısı ve kurucu temsilci pozisyonundaki üst düzey çalışanlarına gözaltı kararı alındı.

Bu pozisyonlarda çalışanlar hakkında MASAK raporuna göre tespit edilen şirket ortağı 98 şüpheli örgüte üye olmak ve örgüt yararına çalışmak suçlarından göz altına alındı. Eşzamanlı operasyonlar 18 i'dle düzenlenirken, bu sayının daha da artması bekleniyor.

Operasyonların önümüzdeki günlerde de aralıksız süreceği ifade ediliyor. Yakalanan bu şüphelilere Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak ve örgüte finansman desteği sağlamak, eleman kazandırmak suçlarından işlem yapılacak. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *