» 
»
 

Ankara Üniversitesi Hastanesinde silahlı dehşet: 4 ölü

Ankara'da Ankara Üniversitesi Hastanesinde çalışan teknisyen dehşet saçtı. İlaç çaldığını iddia edilen Enver Türkmen, eczacılar il tartışmaya başladı. Şiddetin büyümesi ile çıkan silahlı kavgada 4 kişi öldü.

Ankara Üniversitesi Hastanesinde korku dolu anlar yaşandı. Çalışan Enver Türkmen, ilaç çalıdğını iddia eden eczacılar ile tartışmaya başladı. Tartışmanın alevlenmesi ile silahlı saldırıda 4 kişi öldü. Meydana gelen silahlı kavganın bilançosu ağır oldu. Ankara'da sabah saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı. Başkent Ankara'nın göbeğinde Ankara Üniversitesi Hastanesi'nden silah sesleri duyuldu. Bir grup kişinin tartışmasının ardından silahların çekilmesi ile 4 kişi öldü. Meydana gelen korkunç olay sabah saatlerinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi kampüs içerisinde gerçekleşti. İlaç çaldığı iddia edilen çalışan Enver Türkmen (43) ile daha önceden tartıştığı eczacılarla hastane içerisinde tartıştığı ve sonrasında silahını çıkartarak öfke ile etrafa ateş açtığı söyleniyor. Kavga şiddetinin büyümesinin ardından silahların da çekilmesi ile olay yerinde 3 kişi kurtarılamadı. Yaralılardan biri kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Sabahın erken saatlerinde Ankara'da meydana gelen olay herkes tarafından büyük panik yarattı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Kampüsü Hastanesi'nin Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Rehabilitasyon Kliniği'nde henüz kimliği açıklanmayan kişiler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın hastanenin eczanesinden görevli kişi 43 yaşındaki Enver Türkmen ile 50 yaşındaki İlknur Yüce, 53 yaşındaki Gürsu Ulaşan ve 34 yaşındaki Özler Kiriş, 49 yaşındaki Hikmet Türk ve kimliği belirlenemeyen bir kişi arasında çıktı. Öncelikle hastane binasında tartışmaya başlayan eczane görevlisi ve diğer kişilerin tartışmanın boyutunun artıp, kavgaya dönüşmesi ile eczaneci Enver Türkmen silahı ile ateş açtı. Silah ile etrafa ateş açan adam, 3 kişiyi öldürdü ve 2 kişiyi de yaraladı. Ölen kişilerin İlknur Yüce, Özler Kiriş, Gürsu Ulaşan olduğu açıklandı. Hikmet Türk ağır yaralandı ve tedavilere yanıt vermeyerek yaşamını yitirdi. Kimliği açıklanmayan bir vatandaş ise yaralandı. Alınan ihbarlar üzerine hastaneye intikal eden çok sayıda polis ekipleri, güvenlik şeridi çektiği bölgede incelemelerde bulunuyor.

Silahlı saldırgan Enver Türkmen'in silahı ile yakalanmasının ardından, sorguya alındı ve sorguda hırsızlıkla suçlandığını gururuna yediremediğini, silahının kendisine ait ruhsatlı olduğunu ifade etti.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş olay ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hastanede yaşanan korkunç olayda 4 eczacının hayatını kaybettiğini söyleyen İbiş, yaşanan bu olayın siyaset veya terör ile bir alakası olmadığını açıkladı. Çalışanlar arasında çıkan bazı uyuşmazlıklardan dolayı soruşturmanın açıldığı ve devam ettiğini söyledi. Soruşturmadan dolayı sanırım bir bunalım yaşayan Enver Türkmen, diğer eczacılar ile tartışması neticesinde ateşli saldırı gerçekleştirdi ve Hikmet Türk, Gürsu Ulaşan, Özlem Kirişçi ve İlknur Yüce'nin hayatlarını kaybettiğini, gerekli sorguyu ve araştırmayı savcılığın gerçekleştireceğini açıkladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *