» 
»
 

Ankara Valiliği: 3 bin 679 kişi tutuklandı 308 kurum kapatıldı

FETÖ/PDY operasyonlarının devam ettiği Ankara’da örgütle bağlantılı kişilerin tespitine yönelik operasyonlarda 5398 kişinin gözaltına alındığı, bunların 3679’unun tutuklandığı bilgisi verildi.

Ankara Valiliği konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ve tutuklananların sayılarını açıkladı. Buna göre 5 bin 398 kişi gözaltına alınırken, bunlardan 3 bin 679’unun tutuklandığı 04’ünün ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bildirildi. 78 kişinin diğer illere sevk edildiği bilgisinin verildiği açıklamada 322 kişinin de serbest bırakıldığı bildirildi. Halen daha 615 kişi gözaltına bulunuyor.

Terör örgütüyle ilgili idari mercilerce yürütülmekte olan soruşturmalarda 3477 şüphelinin açığa alındığı 74 örgüt mensubunun görevine son verildiği bilgisi verildi.

Ankara’da kapatılan okulların sayısı 88 olurken, 73 dernek, 47 dershane, 36 yurt, 22 sendika 12 etüt merkezi ve kurs, 10 vakıf, 7 sağlık kurumu, 2 üniversite, 11 basın-yayın organı olmak üzere toplam 308 kurumun kapatıldığı bildirildi. Ayrıca FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantısı olan, örgüt güdümünde hareket eden veya örgüte finans sağlayan şahısların tespitine yönelik çalışmalar ile adli ve idari soruşturmaların devam ettiği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *