» 
»
 

Ankara Valiliği kar yağışına karşı uyardı: Trafiğe çıkmayın

1 Aralık perşembe itibariyle il genelinde kar yağışının aralıklarla devam edeceği bildirilirken, valilik zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkmayın uyarısı yaptı.

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Meteorolojiden alınan bilgiler ışığında, yağmur olarak devam eden yağışların Balkanlardan gelen soğuk hava neticesinde kar yağışına dönüşeceği, sıcaklıklarda ani düşüşler yaşanabileceği belirtildi. Buna göre, Özellikle Ankara'nın kuzey ilçelerinde ve yüksek kesimlerde örtü bırakabilecek olan kar yağışının ulaşımda aksamalara neden olmaması için vatandaşlardan zorunlu haller dışında özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları ve yola çıkanların da mutlaka kar lastiği, zincir, çekme halatı, takoz kullanmaları/bulundurmaları istendi.

Valilik ayrıca resmi makamlardan gelecek olan duyuruların takip edilmesinin can ve mal güvenliği açısından önem arz ettiğini bildirdi. Vatandaşlardan trafik kurallarına, işaret ve işaretçilerine uymaları da ayrıca hatırlatıldı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARA HAZIR

Ankara Büyükşehir Belediyesi kar yağışının şiddetini arttırması ihtimaline karşı 110 noktada toplam 3 bin 832 aracı ile hazır bekliyor. Gece boyunca Kızılcahamam, Çubuk ve Çamlıdere ilçelerinde devam eden kar yağışı nedeniyle karla mücadeleyi sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yüksek kesimlerde yolların açık kalması için geceden beri çalışmalarını sürdürüyor. Meteorolojiden alınan bilgilere göre kar yağışının şiddetini arttırması ihtimaline karşı tuzlama ve kar küreme araçları da konuşlandırılmış durumda.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *