» 
»
 

Ankara Valiliği kararıyla umuma açık yerlerde geçici eylem yasağı

Dün alınan bir kararla Ankara’da 30 Kasım tarihine kadar geçerli olacak eylem yasağı getirildi. Buna göre umuma açık alanlarda toplantı, gösteri ve yürüyüşler yasak.

Ankara Valiliği, vatandaşların toplu halde yer aldıkları açık ve kapalı alanlarda toplantı, gösteri yürüyüşü ve bu gibi faaliyetleri can ve mal güvenliğini sağlayabilmek için yasakladı. Terör örgütlerinin bu tür yerlerde eylem yapmaya yönelik hazırlık içinde bulunduklarının tespiti sonrasında vatandaşların hedef olmamaları için böyle bir karar alındığı ifade edildi.

Valiliğin açıklamasında geçen ifadelerde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, kamu düzeni ve esenliğinin korunması, su işlenmesinin önlenmesi ve hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla Ankara il sınırları içinde her türlü toplantı, gösteri yürüyüşleri, umuma açık alanlarda düzenlenecek oyun, temsil, açıklama ve çeşitli şekillerdeki gösterilere yasak getirildiği belirtildi. Ayrıca açıklamada 17 Ekim ile 30 Kasım arasında sürecek yasaklara uyulmaması halinde ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde adli ve idari işlem yapılacağı bilgisi de yer aldı.

Ancak kamu kurum ve kuruluşlarının umuma açık alanlarda yapacağı etkinlikler ise Valilik iznine tabi. Kamu kurum ve kuruluşları valilik izni ile bu tür etkinlikler yapabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *