» 
»
 

Ankara Valiliği YGS konusunda uyarı yaptı

YGS'ye girecek olan adayların dikkatlerinin olumsuz etkilenmemesi, adayların sınavlara vaktinde yetişebilmesi için Ankara Valiliği gürültü ve trafik konusunda uyarı yaptı.

Yazılı bir açıklama yayınlayan Ankara Valiliği, 12 Mart pazar günü Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na girecek adayların dikkatlerini etkileyebilecek unsurları ortadan kaldırarak sakin ve güvenli bir ortam temin etmenin önemini vurguladı. Buna göre 11 Mart cumartesi saat 18.00 ile pazar günü saat 13.00 arasında motorlu araçların korna çalmamaları ayrıca her türlü resmi ve özel törenler nedeniyle dışarıya yayın yapılmaması, düğün, asker uğurlama ve buna benzer konvoyların oluşturulmaması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Öte yandan bina hafriyat, yıkım, seyyar satıcı ve pazar yerleri için de gürültü yapılmaması uyarısı yapıldı. 12 Mart pazar günü YGS adaylarının sınavlara geç kalmalarını engellemek için okul güzergahlarında yoğun trafik akışı olması nedeniyle sınav öncesinde ve sonrasında bu güzergahların ve ana arterlerin trafiğe açık tutulması istendi. Ayrıca okul bahçelerine ve çevrelerine de araç park edilmemesi uyarısında bulunuldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *