» 
»
 

Ankara Valiliği'nden flaş karar! Eylemler 1 ay süreyle yasaklandı

Ankara Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında, Ankara'da eylemlerin 1 ay süre ile yasaklandığı bildirildi.

Ankara Valiliği tarafından bir ay süresince açık alanda güvenlik gerekçesi nedeni ile gösteri ve yürüyüş yapmak yasaklandı. Yasağın 30 gün süreyle geçerli olacağı belirtildi. Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, Valiliğe ulaşan istihbarı bilgilere göre, yasadışı terör örgütlerinin Ankara'da eylem arayışı içerisinde oldukları ve bazı hazırlıkları yaptıklarının tespit edildiğinin altı çizildi. Özellikle de insanların toplu olarak bulundukları açık ve kapalı alanlarda toplantı, gösteri ve yürüyüş yerleri gibi benzeri faaliyetlerde eylem yapılmak istendiğinin tahmin edildiği açıklandı.

Bu nedenle de can ve mal güvenliğinin sağlanması, kamu düzeninin ve esenliğinin korunması, suç işlerinin önüne geçilmesi, hak ve özgürlüklerin korunması amacı ile Ankara il sınırları içerisinde; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yol, meydan, cadde, sokak ve park gibi umuma açık alanlarda yapılacak olan her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanununun Ek 1'inci maddesi kapsamında, umuma açık alanlarda düzenlenecek oyun, temsil, açıklama ve çeşitli şekillerdeki gösteriler ile basın açıklamaları, stantlar, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11'inci maddesinin verdiği yetkiye istinaden 1 ay (30 gün) süre ile yasaklandığı belirtildi.

Belirtilen emir ve yasaklamalara uyulmaması durumunda, ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde adli ve idari işlem uygulanacağı da aktarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *