» 
»
 

Ankara ve İstanbul'a kar geliyor... 9 il için uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Batı Karadeniz için yapılan fırtına, yoğun kar yağışı uyarısından sonra İstanbul - Ankara için kar yağışı uyarısı da geldi. Ankara'da Çarşamba, İstanbul’un yüksek kesimlerinde 10 Aralık'ta kar yağışı görülecek.

9 il için kar uyarısı Başkent ve İstanbul’a kar geliyor

Ankara'da ve İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışının görüleceği, İstanbul'da ise yüksek kesimlerde kar beklendiği bildirildi.

Çarşamba günü Başkent’e yılın ilk karının yağacağı, yağmur şeklinde başlayacak olan yağışın soğuk havanın etkisiyle  karla karışık yağmur ya da kara dönüşeceği bilgisi verildi. İç Anadolu Bölgesi'nde kuru soğuk görülecek ardından yağışa dönüşecek. Bolu ve çevresinde de kar yağışı bekleniyor.

Marmara Bölgesi için de tahminler sıcaklarda düşüş olacağı yönünde. İstanbul’da sıcaklıkların 10 derece düşeceği, buna bağlı olarak yüksek kesimlerde kar yağışı görülebileceği bilgisi verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre yurdun Batı Karadeniz Bölgesi'nde fırtına ve yoğun kar yağışı bekleniyor. Kuvvetli süren fırtına akşam saatlerinde Batı Karadeniz Bölgesi'nin doğusunda etkili olacak. belirtilerek Fırtınanın etkisini sabah saatlerinde kaybetmesi bekleniyor.

Bugünden itibaren Erzurum, Muş, Bitlis, Hakkari, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Sinop'un yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı görülecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *