» 
»
 

Ankara Zırhlı Birlikler Okulu Şereflikoçhisar'a taşınıyor

Şehir merkezinde bulunan askeri bölgelerin taşınmasına ilişkin alınan kararlar doğrultusunda Ankara Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı taşınmaya başladı. Yola çıkan tanklar Şereflikoçhisar'a ulaştı.

Taşınmaya başlayan Ankara Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'ndan Şereflikoçhisar'a çıkan askeri tanklar ulaştı. Şehir merkezindeki askeri bölgelerin taşınmasına yönelik alınan karar doğrultusunda Etimesgut Zırhlı Birlikler taşınmaya başladı. Şereflikoçhisar ve Burdur'daki birliklere taşınmak için dün çalışmalar başlatıldı. Taşınma işlemleri bugün de devam ederken işlemlerin bir hafta boyunca sürmesi tahmin ediliyor.

Tanklar ve TIR'lar Şereflikoçhisar'a ulaşmak için dün yola çıktı. Şereflikoçhisar halkı, tankların gelişine şahit olmak için ellerindeki Türk bayrakları ile beklediler. Ardından TIR'ların ve tankların gelişini seyrettiler. Askeri yetkilileri güler yüzle karşılayarak onlara çiçek verdiler. Şereflikoçhisar’da yaşayan bir vatandaş, tarihi şan ve şerefle dolu olan Şereflikoçhisar'a geldikleri için ve Silahlı Kuvvetlerin en önemli unsurlarından olan Zırhlı Birliklerin gelmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Devlet büyüklerine teşekkürlerini sundu.

Karşılamanın sonrasında TIR ve tanklar ilçeye giriş yaptı. Etimesgut Zırhlı Birliklerde bugün sabah da taşınma işlemlerine devam edildi. 08:30 sıralarında ise Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen tören sonrasında Şereflikoçhisar'a ulaşmak üzere 4 tank ve 4 zırhlı personel aracı yola çıktı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *