» 
»
 

Ankara’da 15 Temmuz şehitlerinin isimleri Şehitler Anıtı’nda yaşatılacak

Ankara Valiliği’nin terörle mücadele konusunda destek amacıyla 70 adet araç ve 1 milyon liralık destek sağlanması teklifi, kabul edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, yılın son oturumunda kentsel dönüşümden terörle mücadeleye, spordan tarımsal desteklere kadar bir dizi karar aldı. Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Başkan Vekili Nail Çimen başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilk olarak, Yeni Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi (KDGP) alanında hak sahibi olanların, haklarını tek seferde devredebilmelerini öngören Başkanlık yazısı ele alındı. Gelecek yılın Ağustos ayına kadar konut teslimlerinin tamamlanması ve tapu işlemlerinin de 2017 yılı sonuna kadar bitirilmesinin amaçlandığı da kaydedilen Başkanlık yazısı, oy birliği ile kabul edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından muhtemel terör, kaçakçılık, uyuşturucu ve asayiş olayları ile etkin bir şekilde mücadele edilmesi, halkın yoğun bulunduğu park ve bahçelerde mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi amacıyla Ankara Valiliği tarafından Büyükşehir Belediyesi’nden temin edilmesi istenen talepleri de oy birliği ile kabul etti. Buna göre, Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan 70 adet aracı temin edecek, tüm kent içinde huzur ve güven ortamın devam ettirilmesi amacıyla yapılacak harcamalar için de 1 milyon TL’yi Ankara Valiliği’nin bütçesine aktaracak. Konuya ilişkin Başkanlık Yazısı’nda Valilik tarafından talep edilebilecek ek aktarmalar konusunda 10 milyon TL kadar bütçe artırılması konusunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği’ne yetki verilmesi hususu da yer alıyor.

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan kahraman vatandaşların isimlerinin, Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacak olan Şehitler Anıtı’nda yaşatılması yönündeki komisyon raporu oy birliği ile benimsendi. Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde şehit olan vatandaşların birinci derece yakınlarından mağdur durumda olan kişi ve ailelere beş yılı geçmemek üzere ücretsiz olarak Büyükşehir Belediyesi lojmanları ve taşınmazlarından yararlanmalarını içeren Hukuk ve Tarifeler Komisyonu raporu da oy birliği ile kabul edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *