» 
»
 

Ankara'da 3 yolcu otobüsü silahlı saldırıya uğradı

Başkent Ankara'da 24 suçtan sabıkalı zanlı, 3 yolcu otobüsüne pompalı tüfek ile saldırıda bulundu. Yolcu otobüslerine düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi yaralandı.

Meydana gelen olay, cumartesi günü saat 17:30'da gerçekleşti. Ankara çevre yolunda Doğu illerine doğru seyir halinde olan 3 yolcu otobüsüne, 24 ayrı suçtan sabıkalı sahış elindeki pompalı tüfek ile ateş açtı. 36 FD 404, 54 AV 439, 13 DD 095 pkaya sahip yolcu otobüsleri çevre yolunun Keçiören Etlik çıkışına doğru ilerlerken silahla saldırgan tarafından ateş altına alındı. Saldırıda 7 kişi yaralandı.

Otobüs içerisindeki yolcuların ihbarları üzerine olay yerine çok sayıda polis ekipleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralanan Selçuk Yağız, Selahattin Aslan, Zülfü Kırmızıçiçek, Müfit Kara, Büşra Yüce, Yusuf Yılfız ve Semra Aktac sağlık ekiplerinin ilk müdahalelerinin ardından ambulanslar ile bölgedeki hastanelere sevk edildi. Polis ekipleri, terörle mücadele şube ekiplerine haber vererek olay yerinde incelemelerde bulundu. İncelemeler sonrasında, polis ekiplerinin çalışmaları sonucunda silahlı saldırgan yanında bulundurduğu 3 tüfek ile çevre yolunda kıskıvrak yakalandı.

Olay yerine incelemelerde bulunmak üzere gelen Vali Mehmet Kılıçlar ve Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan yaralılar hakkında da bilgi verdi. Yolcu otobüslerine saldırıda bulunan şahsın, 24 ayrı suçtan sabıkalı olduğunu, yolcu otobüslerine düzenlediği saldırıda 7 kişinin yaralandığını ve kesinlikle olayın terör saldırısı ile bir alakası olmadığı açıklandı. Failin, çevre yolunda yanında bir çocuk ve üzerinde 3 av tüfeği ile yakalandığını, yaralanan 7 kişinin de tedavi altında olduklarını, hayati tehlikelerinin bulunmadığını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *