» 
»
 

Ankara’da 9. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri 11 Kasım’da başlıyor

Egem Platformu tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 9. Ege Günleri başlıyor. Muğla’nın ev sahipliğinde yapılacak etkinliklerde Ankaralılara Ege havası yaşatılacak.

Bölgesel ve yöresel lezzetlerin bir arada sunulacağı, ödüllü ürünlerinden bölgeyle özdeşleşmiş özel dokuma kumaşlara kadar Ege’ye özel pek çok ürünün satışa sunulacağı 9. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri etkinliği 11 Kasım Cuma itibariyle Ankara’da başladı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan Ege Günleri etkinliğinde Muğla ili ev sahipliği yaparken, ziyaretçileri 4 gün boyunca yöresel keşkek ikramı bekliyor. Uşak, İzmir, Kütahya, Afyon, Aydın, Denizli ve Manisa’nın kendine has lezzetlerinden tarhana, incir, helva, leblebi, mesir macunu, lokum ve sucuk gibi birbirinden eşsiz lezzetlerin yer alacağı etkinlikte, özellikle kalp şeker ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarına şifa olduğu söylenen deve sucuğu ile dünyanın en iyi 500 zeytinyağı yarışmasında ödül kazanan özel zeytinyağı da stantlardaki yerini alacak.

Denizli Buldan’ın meşhur dokuma kumaşları ile yöresel el işlerinin de sergileneceği 9. Ege Günleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 11 Kasım saat 10:00 itibari ile başlayacak ve 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *