» 
»
 

Ankara'da darbe girişimi soruşturmasında 68 kişi daha tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının tutuklanmalarını talep ettiği er, subay ve askeri okul öğrencilerinden gözaltına alınan 89 kişiden 68'i tutuklandı.

Darbe girişimlerinde gözaltına alınanların sayısı giderek artarken, son olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının tutuklanmasını talep ettiği 89 kişinin soruşturmalarının ardından subay, er ve askeri okul öğrencilerinden 68'i tutuklandı. 21 kişi ise adli kontol kararı ile serbest bırakıldı. Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli olan cumhuriyet savcıları, Türkiye'de yapılan FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz tarihinde darbe girişimlerinnde bulunmasının ardından soruşturmalara devam ediyor.

Soruşturmalar kapsamında Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırıdan, yasama organına karşı suç, hükümete karşı suç, silahlı örgüt kurmak veya yönetmek, adam öldürmek suçlarından tutuklanmaları talep edilen 89 şüpheliden 68'inin suçluluğu kesinleşerek tutuklanmalarına, 89 kişiden 21'inin ise adli kontrolü sonrasında serbest bırakılmalarına karar verildi.

18 Temmuz günü Ankara'da, içlerinde eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün de bulunduğu 26 general emniyetteki soruşturmalarının ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edilmişti. Yoğun bir güvenlik önlemi altında adliyedeki Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu savcılarına ifadelerini veren Hava Kuvvetleri eski Komutanı Akın Öztürk ve 26 generalin sulh ceza hakimliklerinin sorgulamalarının ardından haklarında tutuklama kararı verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *