» 
»
 

Ankara’da EGO otobüsleri bulaşıcı hastalıklara karşı ilaçlanıyor

Her gün şehir içi taşımacılığında binlerce vatandaş tarafından kullanılan EGO otobüsleri nezle grip gibi salgın hastalıkları önlemek amacıyla her gece özel ilaçlarla dezenfekte ediliyor.

Şehir işi taşımacılığında her gün ortalama 750 bin kişinin kullandığı EGO otobüslerinde günlük yapılan rutin temizlik prosedürünün yanı sıra özellikle kış aylarında bulaşabilen nezle, grip gibi salgın hastalıklara karşı da dezenfekte işleminden geçiriliyor.

Konu hakkında önemli bilgiler aktaran EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, vatandaşların sağlıklı ve temiz bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak amacıyla yapılan uygulama kapsamında EGO otobüslerinin her gece dip köşe temizlendiğini böylece Grip, nezle gibi kolaylıkla yayılabilen bulaşıcı hastalıklara karşıda dezenfekte edilmiş olmakta ifadelerini kullandı.

Gündoğdu, belediye tarafından vazifelendirilen bin 250'si otobüsün sefere çıktığını günlük seferleri sonrasında da Dikmen, Macunköy, Mamak NATO Yolu, Akköprü ve Sincan'da gibi noktalarda bulunan Bölge Müdürlüklerinde yeniden temizlenerek ertesi güne hazır hale getirildiklerini kaydetti. Bu işlerin rutin olduğunun altını çizen Gündoğdu, bu temizliklere ek olarak yaz aylarında da haşerelere karşı ilaçlandığını belirtti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *