» 
»
 

Ankara'da eylem: 5 kişi gözaltına alındı

KHK ile görevine son verilen bazı sağlık çalışanlarının Sağlık Bakanlığı'na yürümek istemelerine izin verilmedi. Ancak kalabalık grup uyarılara rağmen dağılmayınca, polis biber gazı ile müdahale etti. Olayda 5 kişi gözaltına alındı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevine son verilen bazı çalışanların Sağlık Bakanlığı'na yürüyüş yapmalarına izin verilmedi. Yürüyüş yapmak isteyen grup, yapılan uyarılara rağmen dağılmadı. Bunun üzerine gruba, biber gazı ile müdahale eden polis, 5 kişi gözaltına aldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyesi bir grup, bazı sağlık çalışanlarının Kanun Hükmünde Kararname'si ile görevlerine son verilmesini protesto etti. Bu amaçla sendika binası önünde toplanan grup, Sağlık Bakanlığı'na yürümek istedi. Polis, yürüyüşe izin vermedi ve dağılmaları yönünde uyarıda bulundu.

Uyarılara rağmen, yürümek isteyen gruba polis biber gazı ile müdahalede bulundu. Çıkan arbadede 5 kişi gözaltına alındı. Bunun üzerine diğer grup üyelerinin sendika binasına geri dönmesi ile eylem sona erdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *