» 
»
 

Ankara'da eylem hazırlığı içerisinde olan 10 terörist yakalandı

Başkent Ankara'da terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik başlatılan operasyonda, içlerinde terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 10 kişi gözaltına aldındı. Öte yandan Diyarbakır'da yapılan terör operasyonunda 124 kişi gözaltına alındı.

Emniyet yetkililerinden elde edilen bilgilere göre, bölücü terör örgütünün ilk silahlı yıl dönümü olan 15 Ağustos tarihinde ülkede kaos ortamı yaratmak amacı ile kamu kurum ve kuruluşlarına, ayrıca vatandaşlara da yönelik eylem hazırlığı içerisinde olunduğu ihbarı alındı. İhbar üzerine harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri sabahın ilk saatlerinde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Operasyonlarda bölücü terör örgütünün gençlik yapılanması üyeleri oldukları tespit edilen ve eylem hazırlığı içerisinde olan, M.N.A., F.Y, Ö.H.K., F.E, S.E., Y.K., M.A., S.A., Ş.G. VE H.G gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin içerisinde teör örgütünün gençlik yapılanmasının üst düzey sorumlularının da bulunduğu tespit edildi.

Şüpheli kişilerin bulundukları yerlerdeki yapılan aramalarda, kuru sıkıdan gerçeğe dönüştürülen tabanca, tabancaya ait olan şarjör, fişekler, pala, 3 bıçak, balta, dijital meteryal ve terör örgütüne ait dökümanlar ele geçirildi. Bölücü teör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiği belirtildi.

Öte yandan alınan bilgilere göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerinin Diyarbakır merkezinde ve bazı ilçelerinde gerçekleştirdiği operasyonlarda son beş günde terör örgütü ile bağlantılı oldukları gerekçesi ile 124 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler arasında el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıların failleri, terör örgütünün ilk silahlı eylemini gerçekleştirdiği 15 Ağustos'ta eylem hazırlığında oldukları değerlendirilen teröristlerin de yer aldığı bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *