Ankara'da ilk: Hem fen hem kız hem de imam hatip lisesi!

Ankara'nın bir ilki olan Fen ve Sosyal Bilimler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin kayıt dönemi başladı.Hem fen hem kız hem anadolu hem de imam hatip olan lise ilke imza attı. Başkentin projesi olan lise 450 puan üstündeki öğrencilere burs da verecek.

Ankara'nın yeni projesi olan Fen ve Sosyal Bilimler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi için kayıt dönemi başladı. Hem fen hem kız hem anadolu hem de imam hatip olma özelliği taşıyan okul bir ilke imza attı. Başkent'in projesi olan lise, 450 puan üzerinde olan öğrencilere burs imkânı da tanıyacak.

Başkent Ankara yine bir ilke koştu. İlk olduğu gibi tek de olan proje okulu Fen ve Sosyal Bilimleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi eğitim için hazır hale getirildi. ‘Dünü anlayan, bugünü yorumlayabilen, geleceği planlayan, emin adımlar ile yürüyen, kararlı bir nesil’ sloganı ile eğitim hayatında çığır açan proje okulu Fen ve Sosyal Bilimler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi için kayıtlar başladı.

Gündüz ve yatılı eğitim verecek olan Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Bölgesi olan Altındağ’da bulunan okul için her ayrıntı, dikkat ile düşünüldü. Pansiyon, spor kompleksi, atölyeler, konferans salonu, laboratuvarlar, müzik odası, ileri teknolojili modern sınıflar, etüt odaları ve kütüphanenin yer aldığı okul Ankara’da ilk ve tek olma özeliğine sahip. Yeni yapılan lisenin kayıtlarında ise 450 puan üzerinde olan öğrencilere, aylık 100 TL burs hakkı tanınacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *