Ankara'da, İstanbul'da okullar tatil mi? İşte Valiliklerden yapılan açıklamalar

Ankara ve İstanbul'da yüzbinlerce öğrenci Valiliklerden gelecek haberleri bekliyor. Ankara'da 30 Aralık Cuma günü okullar tatil mi? İstanbul'da kar tatili yapılacak mı? Yoğun kar yağışının etkili olduğu bazı il ve ilçelerde kar tatili haberleri gelmeye devam ediyor. İşte 30 Aralık cuma kar tatili olan il ve ilçeler...

30 Aralık cuma günü kar tatili olan il ve ilçeler belli oluyor. Kar tatili duyurusu yapılan il ve ilçeler açıklanıyor. Yoğun kar yağışının etkisini devam ettirdiği il ve ilçelerden kar tatili haberleri gelmeye devam ediyor.

Ankara Valisi Ercan Topaca yaptığı açıklamada okulların bir gün daha tatil edildiğini duyurdu. 29 Aralık'ta tatil edilen okullarda eğitime bir gün daha ara verildi ve 30 Aralık cuma günü de Ankara'da okullar tatil edildi.

Eskişehir'de ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Yapılan açıklamada 30 Aralık günü Eskişehir'de olumsuz hava şartları nedeniyle okulların tatil edildiği, hamile ve engelli kamu personelinin de izinli sayılacağı belirtildi.

Konya'nın merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ile Akşehir, Beyşehir, Derebucak, Doğanhisar, Hadim, Hüyük, Kadınhanı, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Ilgın, Altınekin ve Yunak ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 30 Aralık cum günü tatil edildi.

Bilecik'te okullar yarın tatil edildi. Bilecik Valiliği yaptığı açıklamada 30 Aralık cuma günü olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ilçe ve köylerde eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Ayrıca kamu personeli hamile ve engelliler de izinli sayılacak.

Çankırı'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların tatil edildiği açıklandı. 30 Aralık cuma Çankırı'da okullar tatil.

Kocaeli'de kar yağışının etkisini arttırması ile birlikte okulların 30 Aralık cuma günü tatil edildiği bildirildi. İlkokul, ortaokul ve liselerde, rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretim bir gün süreyle kar engeline takıldı. Aynı gün kamu personeli hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı duyuruldu.

Mersin'de şiddetli yağmur nedeniyle merkezde, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli ve Toroslar ilçelerinde, Tarsus'ta, Erdemli ve Çamlıyayla'da eğitime 30 Aralık cuma günü ara verildiği bildirildi. Özel eğitim kurumları da dahil olmak üzere tüm okullar yarın tatil ilan edildi. Ayrıca Mersin Üniversitesi'nde de eğitime iki gün ara verildiği duyuruldu.

Isparta'da okullar tatil edildi. Isparta Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre il genelindeki tüm okullar ve Süleyman Demirel Üniversitesi'nde eğitime bir gün ara verildi. Kar yağışının etkili olduğu Isparta'da belediye ekipleri ana yollarda kar küreme çalışmaları yapıyor.

Çanakkale ilinin 3 ilçesinde okullar 30 Aralık Cuma günü tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklamada Ayvacık, Çan ve Yenice ilçelerinde 30 Aralık cuma günü kar tatili olduğunu duyurdu.

Nevşehir'de okullar tatil edildi. Cuma ve cumartesi günleri etkili olmasu beklenen kar yağışı nedeniyle okullar 30 Aralık cuma günü Nevşehir'de tatil.

Manisa Sarıgöl'de 30 Aralık günü okullar tatil edildi. Kaymakam Çetin Kılıç yaptığı açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde mahallelerde okulların tatil edildiğini duyurdu. Kula ilçesi Kaymakamlığı da yaptığı duyuruda resmi taşımalı eğitime tabi öğrencilerin ve Encekler Mahallesi ilk ve ortaokul öğrencilerinin 1 gün tatil edildiğini bildirdi. İlçe merkezindeki ve diğer mahallerdeki okullar ise eğitime devam edecek.

Uşak'ta Taşımalı Merkezi Okullar tatil edildi. 30 Aralık cuma günü il genelinde Taşıma Merkezi Okullar, özel eğitim ve ortaöğretim kapsamındaki taşımalı öğrenciler ile birleştirilmiş sınıflı köy okulları tatil edildi.

Sakarya'da okullar il genelinde tatil edildi. 30 Aralık cuma günü Sakarya'da taşımalı sistem eğitime de bir gün ara verildiği duyuruldu.

Balıkesir Dursunbey'de eğitime kar engeli. Kar kalınlığının 30 santimetreye ulaştığı Dursunbey'de okullar 30 Aralık cuma günü tatil edildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *