» 
»
 

Ankara'da kar başladı Yenimahalle teyakkuzda!

Bir kaç gündür uyarı üstüne uyarı yapan Meteoroloji, yoğun kar yağışının Ankara'da da görüleceğini bildirmişti. Kar yağışı Ankara'da başladı ve Yenimahalle Belediyesi karla mücadele ekipleri teyakkuza geçti.

Dün gece yağması beklenen kar Yenimahalle'de bu sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur şeklinde yağmaya başladı. Yolların karla kaplanması ve buzlanma ihtimaline karşı Yenimahalle Belediyesi karla mücadele ekipleri 7/24 teyakkuza geçti. 50 farklı noktada 150 kişilik ekiple hazır bekleyen karla mücadele ekibi, gece iki vardiya ve gündüz de dönüşümlü olmak üzere tüm kış çalışmalarına devam edecek.

Batıkent, Demetevler, Şentepe, Yenimahalle ve Susuz merkezleri başta olmak üzere 50 farklı noktada 14 büyük 2 küçük kar küreme aracı, 4 tuzlama aracı, 7 JSB, 9 Bobcat, 6 greyder konuşlandırıldı. Yollardaki buzlanmaya karşı ise Yenimahalle Belediyesi deposunda tonlarca buz hazırda bekletildiği belirtildi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, soğuk ve karlı geçen Ankara kışında yayaların ve araçların sorunsuz bir kış geçirmesi için ekiplerin seferber edildiği belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *