» 
»
 

Ankara'da kar İstanbul'da yağmur etkili! 14 Mart hava durumu yurt genelinde nasıl?

Sabah saatlerinde Ankara'da başlayan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkisini gösteriyor. İstanbul için ise kuvvetli yağmur uyarısı yapıldı. Peki 14 mart hava durumu yurt genelinde nasıl olacak? İşte Meteorolojiden alınan son bilgilere göre yurtta hava...

Kar yağışı Ankara'da sabah saatlerinde etkili olmaya başladı. Kentin yüksek kesimlerinde yer yer trafikte aksamalar meydana gelirken ana arterlerin açık olması nedeniyle önemli bir sorun yaşanmadı. Dikmen, Etlik ve Kepekli mevkisinde hasarlı trafik kazaları meydana gelmesi nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanırken Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler trafikte kar yağışı nedeniyle sorun yaşanmaması için tedbir aldı. Bugün sıcaklık 6 derece olarak beklenen Ankara'da soğuk ve yağışlı havanın ise pazar gününe kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

İSTANBUL'A KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
İstanbul'da ise sağanak yağış uyarısı yapıldı. Son değerlendirmelere göre 14 Mart salı günü İstanbul'da yağmurun etkisini arttırması ve gece saatlerine kadar çok fazla yağış bırakması nedeniyle küçük çaplı su baskınlar ve ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olunması istendi. İstanbul'da güney kesimlerde metrekareye 10-25 kg, kuzey kesimlerde ise 20-35 kg yağmur bırakması bekleniyor. İstanbul'da bugün sıcaklık 7 derece olacağı tahmin ediliyor.

14 MART YURT GENELİNDE HAVA NASIL?
Ege kıyılar ve Antalya'nın kıyı kesimleri hariç tüm bölgelerde yağış beklenirken, yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacağı, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batı çevreleri ve Hatay'ın Erzin ilçesinde yağışların kuvvetli olması beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yapıldı.

Bursa'da hava 6 derece ve çok bulutlu aralıklı olarak yağmurlu, Kırklareli'nde 8 derece ve çok bulutlu yağmurlu, İzmir'de 12 derece çok bulutlu, Manisa'da 12 derece öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, Adana'da 18 derece aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Konya 8 derece ve aralıklı yağmurlu, Bolu 5 derece ve aralıklı yağmur ve kar yağışlı, Trabzon 9 derece ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu, Erzurum 6 derece aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Gaziantep 14 derece aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *