» 
»
 

Ankara'da kentsel dönüşüm için giden ekiplere ateş açıldı

Ankara'nın Altındağ İlçesinin Çinçin semtinde kentsel dönüşüm kapsamında yürütülmekte olan yıkım çalışmalarında gerginlikler meydana geldi. Yıkım ekiplerine ve gazetecilere ateş eden vatandaşlara, olay yerine gelen özel harekat polisleri müdahale etti.

Ankara'nın olayları ile meşhur olan Altındağ İlçesinin Çinçin semtinde sıcak saatler yaşandı. Devam etmekte olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılması gereken bölgeleri yıkmaya gelen yıkım ekiplerini bazı vatandaşlar silahla ateş ederek durdurmaya çalıştı. Silah seslerinin duyulmasının ardından bölgeye çok sayıda özel harekat polisleri ve TOMA takviye edildi.

Yıkıma karşı çıkan bazı kişiler ise gecekonduları ateşe vererek yıkım ekiplerini durdurmaya çalıştı. Hatta silahlı saldırının sonrasında bir bina da ateşe verildi ve gerginlik hat safaya çıktı. TOMA'nın müdahalede bulunduğu yangın kontrol altına alındı ve olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Bazı vatandaşlar, gecekondu yıkan kepçe operatörüne de saldırıda bulundu. Saldırı sonrasında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine ait olan 2 personel taşıyıcı da bölgeye gönderildi. Polisler, bölgede güvenliği sağlayınca yıkıma durdurulduğu yerden devam edildi.

Ayrıca Çankaya Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, kaçak yapı ve gecekondu yıkımına yaz döneminde de devam etti. Güvenilir ve sağlıklı bir kent anlayışı için gecekondulardan Ankara'nın arınması işlemleri devam ediyor. Çankaya Belediyesi geçtiğimiz Ağustos ayında 64 gecekondunun yıkılmasını gerçekleştirdi ve 11 imarsız kaçak yapıyı da projeye uygun hale getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *