» 
»
 

Ankara'da kimyasal maddeden zehirlenen 2 kişi hayatını kaybetti

Ankara Ostim' de özel bir şirketin sahibi olduğu bilinen iki kardeş kimyasal madde dolu depoda zehirlenerek hayatını kaybetti. Uzun süre kimyasal madde kokusuna maruz kalan Celil Serim ve Mehmet Serim yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Başkent Ankara’ da özel bir şirketin sahibi olduğu bilinen iki kardeşten uzun süre boyunca haber alınamayınca yakınları iş yerine gitti. İşyerine giden yakınlar, yerde yatan 35 yaşındaki Celil Serim ve 33 yaşındaki Mehmet  Serim isimli iki kardeşin hareketsiz  bedenlerini  gören yakınları içeride bulunan yoğun kimyasal madde kokusu nedeniyle daha fazla içeride kalamayınca dışarı çıkarak durumu yetkililere bildirdi.

Ostim'de gerçekleşen facianın yaşandığı olay yerine gelen polis ve 112 Acil Servis ekipleri, depodaki yoğun zehirli madde nedeniyle zehirlenen iki kardeşe müdahale edemeyince itfaiye ekiplerinin de olay yerine gelmesi üzerine özel kıyafet, oksijen tüpü ve maskelerle içeri girebildiler.

Müdahale sonrası sedye ile ambulansa götürülen Celil Serim ve Mehmet Serim yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İki kardeşin cansız bedenleri Adli Tıp Kurumuna inceleme yapılmak üzere sevk edildi. Başka bir olay yaşanmaması için deponun çevresinde güvenlik önlemleri alınması gerektiğinden AFAD ekipleri olay yerine çağrıldı. Depo içerisindeki zehirli maddelerin ise boya sökümünde kullanılan solvent ve asit olduğu bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *