Ankara'da okullar tatil olacak mı? 23 Aralık kar tatili haberleri

Yarın Ankara'da okullar tatil olacak mı merakla beklenirken, Meteoroloji 23 Aralık'ta Ankara'da hava durumunu kar yağışlı olarak gösteriyor ve veliler ile öğrenciler kar tatili olacak mı sorusuna cevap arıyor.

Ankara Valisi Ercan Topaca Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yarın için Ankara'da okulların tatil edilmesini gerektiren bir durum olmadığını, gelişmelerin takip edildiğini duyurdu. Topaca "Sevgili öğrenciler,meteorolojinin yarınki hava tahmini olumlu.Okulların tatil edilmesini gerektiren bir hava durum yok.Gelişmeleri izliyoruz" şeklinde notunu paylaştı.

Hatay Yayladağı merkez ve bağlı mahallelerde eğitime bir gün ara verildi. İki gündür yağan kar nedeniyle yolların kapandığı ve elektrik kesintilerinin meydana geldiği Yayladağ'da 23 Aralık cuma günü ders yapılmayacak. Hatay'ın Altınözü, Yayladağı, Arsuz, Belen, İskenderun ve Payas ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği açıklandı. Kırıkhan ilçesinde Delibekirli İlkokul ve Ortaokulu ile bu okullara Yılanlı, Karakaya ve Dere mahallelerinden taşımalı olarak gelen öğrencilere, Kurtlusoğuksu Ortaokuluna Banu Kaldırma mevkisinden taşımalı olarak gelenlere, Karataş İlkokuluna Kurtlusarımazı ve Fenk mahallerinden taşımalı öğrencilere okullar tatil edildi.

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Ankara'da da bir gün aradan sonra yeniden başladı ve herkes okullar Ankara'da tatil olacak mı sorusuna kilitlendi. Tüm gün sert esen rüzgarla birlikte akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece saatlerinde de devam edecek ve gözler Ankara Valisi Ercan Topaca'da.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan hava durumu bilgilerine göre 23 Aralık Cuma günü Ankara'da hava kar yağışlı ve bu akşam saatlerinde başlayan yağışın yarın da devam etmesi bekleniyor. Yurdun pek çok yerinde etkili olan kar yağışı, bugün itibariyle Ankara'yı etkisi altına alacak ve Meteroloji'den alınan son bilgilere göre gelecek hafta içi de Ankara'da kar yağışı görülecek. Son dakika kar tatili haberleri için gözler valilik açıklamalarında.

Afyon Valiliği ise il genelinde okulların tatil olmadığını, eğitim öğretimin 23 Aralık cuma devam edeceğini belirterek sosyal medyadaki kar tatili haberlerini yalanladı. Öte yandan Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği duyurulmuştu.

Mersin Mut'ta da bugün tatil olan okulların yarın da tatil edildiği açıklandı. Aksaray'da ise il genelinde kar tatili haberi geldi. Aksaray'da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Konya merkez ilçeler ile Beyşehir, Seydişehir, Ilgın, Bozkır, Derebucak, Karapınar, Kulu, Kadınhanı, Altınekin, Hüyük, Sarayönü ve Akşehir'de okullar bir gün tatil oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *