» 
»
 

Ankara'da sokakta yeni doğmuş bebek bulundu!

Ankara'nın Mamak İlçesinde bir apartmanın bahçesinde terk edilmiş halde bulunan henüz 1 haftalık yeni doğmuş bebek, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Başkent'te insanlık ölmüş dedirten bir olay yaşandı. Meydana gelen olay Ankara'nın Mamak İlçesinde gerçekleşti. Alınan bilgilere göre, dün akşam 19:00 sıralarında Mamak'ın Balkiraz Mahallesi Sancak Caddesi üzerindeki bir apartmanın arka bahçesinden bebek sesleri gelmeye başladı. Apartman sakinleri bebek sesini duyunca harekete geçti. Bebek sesinin nerden geldiğini anlamaya çalışan vatandaşlar, apartmanın arka bahçesinde yerde yeni doğmuş bir bebeği karşılarında görünce şaşkına döndüler. Açlıktan dolayı ağladığı düşünülen bebeğe, evden hazırladıkları mamayı biberon ile verip karnını doyurdular.

Bebeğin karnı doyurulurken o esnada vatandaşlar polis ekiplerine ve sağlık ekiplerine haber verdiler. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri bebeğin durumunu kontrol edip sağlık görevlisinin kucağında ambulansa konuldu. Küçük bebek ağzında biberonla, sağlık ekiplerinin kucağında hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri ise bebeğin bırakıldığı olay yerinde incelemeler yaptı. Apartman sakinlerinin ifadelerine başvurularak bebeğin kimin bıraktığına ulaşılmaya çalışıldı. Talihsiz bebeği sokağa bırakan kişi yada kişilerin bulunması için polis ekipleri soruşturma başlattı. Hastaneye kaldırılan bebeğin cinsiyetinin kız olduğu ve henüz doğalı 1 hafta bile olmadığı bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *