» 
»
 

Ankara'da Uzay ve Havacılık İhtisas OSB çalışmaları başlıyor

Bu ayın sonunda başlatılacak olan Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB, Türkiye'nin uzay ve havacılık alanındaki projelerine ev sahipliği yapacak. HAB Bölge Müdürü İbrahim Keskiner yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Geçtiğimiz yıl sonunda HAB 1. etap tapularının alındığını belirten Keskiner, imar planının onay aşamasının ardından parselizasyon çalışmaları ve daha sonra tapu çıkması ile sonuca varacağını kaydetti. Parselizasyon çalışmalarının önümüzdeki yıl bitmesinin öngörüldüğünü belirten Keskiner, arazinin yapılaşmaya esas tesviye çalışmalarının ekim sonunda başlayacağını ifade etti. Kazı dolgu çalışmalarının ardından ise 2017 Nisan itibariyle altyapı çalışmalarının başlayacağını belirten Keskiner, bu çalışmalar arasında yol, içme suyu, atık su, yağmur suyu, elektrik, haberleşme sistemi, doğalgaz, arıtma tesisleri, Ova Çayıkanalı ıslah çalışmalarının yapılacağını söyledi.

Sanayicilerin fabrika inşaatlarına 2017 Nisan itibariyle başlayabileceği haberini veren Keskiner, 1. etap altyapı çalışmalarının tamamlanması için öngörülen sürenin 18 ay olduğunu ifade etti. Bu çalışmalar kapsamında bölgede bulunan Ova Çayı'nın da ıslah edileceğini ve kanal içine alınacağını vurgulayan Bölge Müdürü Keskiner, kanalın doğusunda kalan bölümde 1. etapta ilk aşama itibariyle inşaatın başlanacağını bildirdi.

Keskiner Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB ile ilgili verdiği bilgilerde kanal ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) arasında kalan batı tarafına sonraki aşamada başlanacağını ifade etti ve "Sanayi parsellerinde 1. etabın doğu tarafında doluluk oranı yüzde 85. Bu bölgede, 3 bin metrekare ve üzeri olan, küçük sanayi sitesi dışında kalan sanayiciler yer alıyor. Bu kısma hemen başlamayı planlıyoruz ve Eylül 2018'de altyapıyı tamamlayarak hizmete açacağız." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *