» 
»
 

Ankara'dan Paris, Berlin, Franfurt ve Viyana'ya THY uçuşları başlıyor

Başbakan Yıldırım THY ile yaptıkları görüşmenin ardından en kısa sürede Ankara'dan direk uçuşların başlatılacağı müjdesini vererek, şu anda 11 noktaya olan uçuş sayısının başkent için yeterli bir sayı olmadığını belirtti.

THY'nin Ankara'dan 11 noktaya uçuşu olduğunu ve bu sayının yetersiz kaldığını belirten Başbakan Binali Yıldırım, yaptıkları görüşmeler sonucunda 29 Ekim itibariyle yeni uçuşların başlayacağı müjdesini verdi. İlk uçuşun Frankfurt'a gerçekleştirileceği bilgisini paylaşan Yıldırım, ardından Ankara-Viyana, Ankara-Berlin, Ankara-Paris uçuşlarının da başlayacağını bildirdi..

Ankara'nın başkent oluşunun 94. yıldönümünde Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği organizasyona katılan Yıldırım, 10 yıl içinde dünya çapında 10 büyük proje gerçekleştirildiğini, bunlardan 5 tanesinin Türkiye'de olduğunu ifade etti. 15 yıldır Ankara ile birlikte 81 ilin tamamının gelişmesi için gayret gösterdiklerini belirten Yıldırım, Ak Parti'nin son yılda 60 milyar tutarında yatırım yapıldığını kaydetti.

Ankaralılara bir de müjde veren Başbakan Yıldırım, Esenboğa Havaalanı'nın yurtdışı çıkışlarının biraz zayıf olduğunu, bunun başkent için yetersiz olduğunu belirterek, yeni uçuşları başlattıklarını belirtti. Frankfurt'a ilk uçuşun 29 Ekim'de başlayacağını duyuran Yıldırım, ardından Viyana, Berlin ve Paris'e uçuşların başlayacağını belirtti...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *