» 
»
 

Anne terliği davası beraatle sonuçlandı

Denizli’in Honaz ilçesinde oğlu ile arasında yaşanan tartışma nedeni ile oğluna fırlattığı terlik yüzünde hakkında terliğin “silah” sayılması sebebi ile dava açılan Şenay Güzel’in bugün görülen davası oğlunun davayı geri çekmesi üzerine beraatle sonuçlandı.

Denizli’de yaşanan olayda iddialara göre altmış iki yaşındaki anne Şenay Güzel, aynı apartmanda ikamet eden otuz sekiz yaşındaki Hasan Güzel ile tartışmaya başlamış, tartışmanın hararetlenmesi üzerine de ayağındaki terliği çıkarıp oğluna atması üzerine oğul Hasan Güzel emniyete giderek annesinden şikayetçi olmuştu.

Şikayet üzerine ifadelerin alınmasının ardından dosyayı inceleyen savcı annenin oğluna attığı terliği silah olarak kabul edip 'kasten basit yaralamaya teşebbüs' suçundan iddianame hazırlamıştı. İddianamenin kabulü üzerine annenin 2 – 5 yıl arasında hapis istemi ile açılan dava bugün ( 9 Aralık) görüldü.

Mahkemede söz alan anne olay günü yaşananları anlatırken, terlik fırlatmasının suç olduğunu bilmediğini aksi takdirde böyle bir şey yapmayacağını belirtti. Hasan Güzel’in davayı geri çekmesiyle anne Şenay Güzel beraat etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *