» 
»
 

Anne ve oğul 43 sene sonra Facebook'tan birbirlerini buldular

Hatay'da film gibi bir buluşma gerçekleşti. 43 sene önce ilk evliliğinden olan çocuğunu terk eden Ayşe Kara, Facebook hesabı üzerinden oğlunu buldu ve 43 sene sonra birbirlerine kavuştular.

Hatay'da yaşayan 64 yaşındaki Ayşe Kara iki evliliğinden 5 çocuk annesi. İlk evliliğinden 43 sene önce terk etmiş olduğu İsmail adındaki ilk çocuğunu Facebook aracılığıyla buldu.

Ayşe Kara Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde yaşıyor. 64 yaşında iki eviliği ve 5 çocuğu hayatına sığdıran kadın, ilk evliliğini Hasan Talan'la gerçekleştirdi. Çiftin 1 sene sonra bir erkek çocukları dünyaya geldi ve adı İsmail konuldu. Ayşe ve Hasan çiftinin şiddetli geçimsizlik nedeniyle çok geçmeden boşanma kararı verdiler. Hasan Talan oğlu İsmail'i de alıp evi terk etti. Baba Hasan Talan oğluyla Kırıkhan'a yerleşti. Ayşe Talan tek başına kaldı ve bir süre sonra Mehmet Zont ile ikinci evliliğini gerçekleştirdi. İkinci evliliğinden Fadima, Gülnaz ve Mehmet adında 3 çocuk sahibi oldu. İlk evliliğinden olan oğlu İsmail, babannesinin yanında büyüdü ve ilk olarak Mersin'e oradan da Antalya'ya  giderek oraya yerleşti. İsmail evlendi ve 2 çocuğu oldu.

İkinci evliliğini Mehmet Zont ile yapan Ayşe Kara, eşi Mehmet Zont'un kendisinin üzerine tekrar evlenmek istemesi üzerine 3 çocuğu olan eşiden ayrılmak zorunda kaldı. Fadime, Mehmet ve Gülnaz'ı alarak Adana'ya yerleşti. Ayşe Kara, Mehmet Ali Kara ile üçüncü evliliğini gerçekleştirdi. Bu evliliğinden de Akif adında bir oğlu daha oldu. Kadersiz kadın bu seferde eşini 1 sene sonra kaybetti. Eşinin vefatı üzerine 4 çocuğu ile tek başına kaldı. 64 yaşına gelen kadının ölmeden önce son isteği ilk çocuğunu bulmak oldu. 41 yaşındaki oğlu Mehmet İrfan'ın Facebook hesabı üzerinden uzaktan akrabalarına ulaştı. Sonrasında ise sadece adını bildiği kardeşini buldu ve ona ulaştı. Bir süre internet üzerinden konuşan kardeşler sonunda buluşmak istediler. İlk evliliğinden olan İsmail'i görmek isteyen anne Ayşe, oğlunun Antalya'ya kardeşleri ile davet etmesi üzerine yola çıktılar. Antalya Otogar'ına geldiler. Anne Ayşe, İsmail'i yürüyüşünden tanıdı ve hasret sona erdi. Birbirlerine kavuştukları sırada göz yaşlarının durmak bilmediği anlar yaşandı. Kardeşlerine ve annesine kavuşan İsmail Talan, artık kocaman bir ailesi olduğunu dile getirdi. Anne Ayşe Kara'da yıllar sonra oğlunu yürüyüşünden tanıdığını ve ona kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *